SSL Sertifikası

AHD Kamera ve AHD DVR Kayıt Cihazı Nedir?

AHD Kamera - AHD Kamera Nedir? - AHD DVR Kayıt Cihazı Nedir? AHD Kamera Fiyatları?

ahdkameralar

AHD Kamera teknolojisi, herhangi bir gecikme ve kayıp olmadan 500 m mesafeden normal koaksiyel kablo üzerinden 720p/960p/1080p kalitesinde HD/FullHD video, ses ve kontrol sinyali aktarım teknolojisidir. 2014 yılı son çeyreğinde tasarlanmış ve HD720p (1280H) çözünürlük desteği başlamıştır. 2015’in ilk yarısında HD1080p çözünürlük desteğinin eklenmesi ile FullHD görüntü teknolojisi başlamıştır.

Geleceği orta vadede çok parlak görünen AHD Kamera ve AHD DVR Kayıt Cihazları kendinden önceki analog CCTV çözümlerini yok olmanın eşiğine getirmiş durumda. Öyle ki Türkiye pazarında yeni yeni görülmeye başlayan AHD ürünler geleneksel ürünlere yakın fiyatlara satılmaya başlamıştır.

AHD Kamera ve AHD DVR Kayıt Cihaz' larının en faydalı tarafı olarak hiç bir ek hizmet verilmeden eski analog sistemleri alt yapısı kullanılarak IP Kamera ve NVR Kayıt Cihazllarındaki 1.3 Megapixel görüntü kalitesini yakalama olanağı sağlamaktadır.

 

AHD Kamera Teknolojisinin Temel Özellikleri :


720p ve 1080p çözünürlükte HD görüntü kalitesi:

AHD Görüntü Teknoloji video sinyalini oluştururken ve analog sinyalin parlaklık ve renk bileşenlerini bölerken yenilikçi bir görüntü tarama sistemi kullanır, bu da görüntüde ki bulanıklığın ortadan kaldırılarak renk üretiminin gelişmesine olanak tanır.


720p ve 1080p çözünürlükte HD görüntü kalitesi

 

Görüntü kalitesinde  kayıplar olmadan uzun mesefelerde görüntü aktarımı imkanı:

Koaksiyel Kablo ile 500 metre  mesafeye kadar kalite kayıpları olmadan video sinyali iletilebilir.


Görüntü kalitesinde  kayıplar olmadan uzun mesefelerde görüntü aktarımı imkanı

 

Görüntüde gecikme olmadan nitelikli video iletimi:

Ahd kamera görüntüsü iletiminde, ip kameralarda olduğu gibi gecikme yaşanmamaktadır.


Ahd kamera görüntüsü iletiminde, ip kameralarda olduğu gibi gecikme yaşanmamaktadır.

 

Evrensel uygulama:

AHD DVR Kayıt Cihazları üç ana modda, yani standart analog D1 / 960H güvenlik kameraları, AHD kamera ve IP kameralar olmak üzere 3 tür video kamera ile çalışabilir. Bu sayede mevcutta bulunan  standart analog video kameraları veya ip kameraları  AHD video kaydediciye bağlamaya olanak tanır.


AHD DVR Kayıt Cihazları üç ana modda çalışır

 

Tüm Markalarla Uyumluluk:

AHD görüntü teknolojisini tüm üreticiler kullanabilmektedir, bu da müşterilerin uyumluluk endişesi yaşamadan dilediği rakip üreticiden AHD ekipmanlarını alabilmesine olanak tanımaktadır.

 

AHD Görüntü Teknolojisi:

Ahd kamera içerisinde sinyal iyileştirici ve AHD sinyal iletim birimi (ISP+AHD TX) ile birlikte bir görüntü işlemcisi bulunmaktadır. AHD DVR kısmında ise dijital işlemci için (SoC) gerekli sinyali oluşturan bir ses-video codec bileşeni AHD RX bulunmaktadır.


Ahd kamera içerisinde sinyal iyileştirici

 

AHD teknolojisinin önümüzdeki yıllarda video izleme sistemleri pazarında en popüler teknoloji olacağını tahmin etmek çok kolay olacaktır.

Bu nedenle video izleme sisteminden yüksek görüntü kalitesi, ses kayıt / oynatma yeteneği ve 500 m mesafeden cihaz PTZ kontrolü ve daha fazlası beklenmektedir. Müşterinin çok sınırlı bir bütçesi vardır ve Ip Kameralardaki video gecikme ile başa çıkmaya hazır değildir. İlk dikkat edilmesi gereken konular ise Ip Kameralardaki bakım zorluğu, olası altyapı sorunları, dış ağ üzerinden izinsiz video izleme sistemi erişim riski, tek bir üreticiye bağımlılıktır. AHD teknolojisi video izleme pazarındaki birçok katılımcı tarafından geliştirilen bir teknoloji ve kesinlikle en uygun seçimdir. Ayrıca, AHD video kaydediciler analog ve IP video kameralar da dâhil olmak üzere karma sistemlerde mükemmel bir çözüm olabilirler.

AHD Güvenlik Kamera Sistemleri Tuzla / İSTANBUL